Edhe 56 persona të dyshuar për terrorizëm

20140813123919355620

Prokuroria Speciale ka konfirmuar se të dyshuar për përfshirje në aktivet te terrorizmi dhe organizim të shkuarjes për të luftuar në Siri e Irak janë edhe 56 persona. Në këtë shifër nuk përfshihen Ma Shum...

By njoftohu | Publikuar 2 Monate ago

Mirë se vjen, heroina jonë

KELMENDI, Majlinda (KOS) - KRAEH, Mareen (GER)9

Krenaria e vendit tonë, Majlinda Kelmendi, ka arritur në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, pas triumfit të saj historik në kampionatin botëror të xhudos ku ajo Ma Shum...

Sonte pritje madhështore për Majlinda Kelmendin

f1_31majlinda-jpg1377964570

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon nesër pritje shtetërore për xhudistët Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe trajnerin e tyre Driton Kuka. Kelmendi fitoi Ma Shum...

Hidhet shorti i Balkan League

Baschet2

Sigal Prishtina dhe Peja kanë mësuar kundërshtarët e tyre për fazën grupore të sezonit të ri të Ligës Ballkanike. Sot është tërhequr shorti për fazën grupore Ma Shum...

n2

Institucionet nuk merren me vërshimet

Vërshimet ditëve të fundit që nxorën nga shtrati me dhjetëra lumenj, mbrapa tyre lanë me mijëra euro dëme të mëdha. Për dëmtimin e mijëra hektarëve qytetarët fajësuan Ma Shum...

LDK planifikon 120 mijë vende pune

  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe drejtuesi i Grupit të Ekspertëve për Ekonomi në këtë parti, Avdullah Hoti, ka thënë se ekonomia Ma Shum...

Në gusht mbërrin ‘Windows’-i i ri

k7

Sipas informatave jozyrtare, ‘Microsoft’ prej tani më shpesh do të ketë avancime të sistemit operativ, kështu që Ma Shum...

NASA në kërkim të planetëve të ngjashëm me Tokën

f1_21nasa1377071587

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA, po u jep fund përpjekjeve për të riparuar teleskopin Kepler dhe po Ma Shum...

horoskopi Horoskopi 4 qershor 2014

Dashi 21/3 – 20/4 Do të përjetoni dhe transmetoni shumë emocione sot. Kujdes me fjalët sepse...

k2 Horoskopi ditor, 15 maj 2014

Dashi Do keni disa mosmarrëveshje te vogla gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift megjithatë...

n1 Drenusha drejtpërdrejt me Hashimin

Këngëtarja e njohur Drenusha Latifi, e cila së fundmi është edhe ndër emrat më të përmendur...
[flgallery id=2 /]

Horoskopi 4 qershor 2014

horoskopi

Dashi 21/3 – 20/4 Do të përjetoni dhe transmetoni shumë emocione sot. Kujdes me fjalët sepse ato Ma Shum...

Horoskopi ditor, 15 maj 2014

Dashi Do keni disa mosmarrëveshje te vogla gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift megjithatë marrëdhënia do përmirësohet me kalimin..

Drenusha drejtpërdrejt me Hashimin

Këngëtarja e njohur Drenusha Latifi, e cila së fundmi është edhe ndër emrat më të përmendur në skenën tonë për jetën..
n4

Një i vdekur dhe një i mitur i lënduar

Në aksin rrugor Prishtinë – Gjilan, sot në mëngjesit ka ndodhur një aksident, ku kanë qenë të përfshirë një autobus dhe..
f1_22-caircane1377194349

Arrestohet gruaja e një ish-ministri maqedonas

Policia ka njoftuar sot arrestimin e njërës nga dy të dyshuarat në arrati, të cilët akuzohen për moskryerjen e detyrave ligjore..
n3

Tri ditë zie për viktimat në Turqi

Qeveria e Turqisë ka shpallur tri ditë zie për më shumë se 200 njerëzit e vdekur nga shpërthimi në një minierë..

CHAT SHQIP

Pelqeje

Moti